Aké sú skutočné hodnoty života?

Autor: Kristína Beňová | 15.4.2019 o 12:48 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  351x

Myslím si, že u každého z nás padla táto otázka aspoň raz v živote. Možno niekoho sklamem, možno nie. V skutočnosti v živote nie sú najdôležitejšie hmotné veci.

Poznám veľa ľudí čo by chceli hento alebo tamto a stále nemajú toho dosť. Tak túžia po toľkých veciach až zabudli na tie skutočné hodnoty, ktoré v živote máme. O čom sú stále každý rok Vianoce? Len a len o darčekoch a o všetkých tých dlhých dialógoch kto čo dostal pod stromček. Milí priatelia, Vianoce nie sú o darčekoch. Viem, veľa ľuďom aj uľahčia tie darčeky život, ale prosím myslite aj na iné veci ako na darčeky. Myslite aj na blízkych priateľov, rodinu. Zaujímajte sa o nich viac, čo ich baví, čo ich napĺňa, rozprávajte sa o tom, choďte s nimi von, trávte spolu čas. Život je o zážitkoch, výletoch a o ich spomienkach. Spomienky vám nikto nevezme. To mi verte! Myslite na nich aj keď s nimi nie ste, skúste ich niečím prekvapiť, potešiť. Nemyslím to teraz tak, že im budete niečo kupovať, ale že pre nich niečo pekné prichystáte. Napríklad pre tých čo majú radi obrázky (portréty), tak  pre tých skúste niečo pekné nakresliť, pre tých čo majú radi prírodu, tak tých zoberte do prírody, pre tých čo majú radi sneh, tak pre nich môžte vymyslieť zábavnú sánkovačku, guľovačku, atď,...

Verím, že niečo pekné vymyslíte. Nezabúdajte svojim blízkym pomáhať, ale nielen im. Skúste si všímať aj ľudí, ktorí sú vo vašom okolí vonku a pomôcť aj im. Ako som už v predošlom článku spomínala viac šťastia vám prinesie, keď spravíte niečo pekné pre druhých ako pre seba. Dostanete toľko krásnej energie, že ste pomohli človeku, čo to naozaj potreboval. Zistíte aj po čase to, že nie sú dôležité nové veci, šaty, nohavice, šminky a podobné veci. Áno prinášajú šťastie, ale len na určitú dobu a postupne aj zabudnete, že danú vec máte a napokon možno ju aj po čase vyhodíte. Za to pocit a to že ste pomohli človeku, na to nezabudnete nikdy, pretože ten pocit je krásny a zostane vám v pamäti.

Mne sa tieto momenty stále vracajú a je krásne na to spomínať s láskou. No a tí z vás čo majú psíkov. Rada pre vás, venujte im pozornosť aspoň raz denne. Vaše psíky sa radi zabávajú taktiež ako vy. Prosím nezabúdajte na nich. Obidvaja sa úžasne zabavíte či už vonku alebo vnútri. Ďaľšie na čo  zabúdame sú objatia. Veľa krát nemusíte nič hovoriť len objať človeka. Toľko dostanete energie ako nikto na svete. Proste len objať. Každý z nás si to zaslúži aspoň jedno objatie. Neviem či už má niekto na to čas, ale v podstate to je jedno.

Skúste sa zamyslieť a odpovedať na jednoduché najbližšie otázky. Započúvali ste sa niekedy do ranného spevu vtáčikov? Tak krásne vás ráno zobudia a krásne vám zaspievajú. Mne osobne už len to vyčarí úsmev na tvári. Ďalšia otázka znie: Boli ste sa niekedy pozrieť na východ alebo západ slnka? Ak áno isto viete o čom hovorím. Tí z vás, ktorí nevedia o čom hovorím tak sa isto choďte aspoň raz na také niečo pozrieť. Je to úžasný pocit keď môžte vstávať s takým niečím nádherným ako je východ slnka, proste nádhera a tie neskutočné farby! Tak isto ako východ, tak aj západ slnka je tak dojemný, ale tak krásne dojemný (samozrejme v dobrom slova zmysle). Boli ste niekedy aj v lese alebo v prírode? Viete ako je tam krásne? Jediné čo počuť je hlasitý spev vtáčikov, šum lístia, tá vôňa lesa a stromov, vidno aj krásne prenikavé slnečné lúče, ktoré neprestajne dopadajú na vašu tvár.

Posledná vec, ktorá je hodnotná veľmi pre mňa a všetci ľudia ju majú radi je hudba. Pri nej sa môžte odreagovať, zabaviť s ostatnými. Každý jeden tón je očarujúci. Toto sú tie momenty pre ktoré sa oplatí žiť a užívať si život.

Ou a tí čo neboli pri mori, určite raz za život sa tam choďte pozrieť. Stojí to rozhodne za to! Ten šum mora, tie obrovské vlny,(aspoň pre mňa) ten piesok, kamienky, mušle, nezvyčajné jedlo a veľa iného čo len a len na vás čaká…

Keď to zosumarizujem ešte na záver nezabudnite za všetko poďakovať 

Nie hmotné veci nám vytvárajú náš život, ale tie nehmotné (zážitky a spomienky) vytvárajú “náš svet”.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Lučanský je pokračovaním Gašpara (týždeň podľa Schutza)

Koalícia ďalej pracuje na únose Slovenska na východ.


Už ste čítali?